Tarihçe

Candemir Holding'in temelleri Eyüp ‌‌Güntay'ın 1990 yılında ‌kurduğu Tuna Temizlik ile atılmıştır. Pek çok başarıya ve ilklere imza atan firma faaliyetleri; zamanla güvenlik, tesis yönetimi ve danışmanlık gibi yapılarla ilgili diğer hizmet alanlarını da kapsayacak şekilde genişlemiştir. Firma, 1997'de kurumsal bir anlayış ve profesyonel bir tutum için faaliyet alanlarını birbirinden ayrıştırarak farklı isimlerle markalaştırmıştır.

2004 yılında kurulan Ulusal Özel Güvenlik, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu'na uygun şekilde hizmete başlamıştır. 15 yılı aşan kurumsal geçmişi boyunca yüzlerce referansı ve binlerce güvenlik personelini çatısı altında toplamayı başaran Ulusal Özel Güvenlik, her zaman müşterilerine son teknolojiyi ve güncel hizmetleri sunmayı hedefler. Ulusal Özel Güvenlik, aynı zamanda ‌sektöründe global çapta ve standartlarda güvenlik hizmeti veren şirketlerden biridir.

Gündemir Entegre Tesis Yönetimi ise ‌hizmet verdiği sektörde teknolojik gelişmelerin öncüsü olmuştur. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek profesyonel temizlik hizmetleri açısından müşterilerine yazılım desteğiyle sistemli, raporlanabilir bir deneyim sunan ‌Gündemir Entegre Tesis Yönetimi, böylece hem yazılım hem çalışma anlayışı olarak ülkemize yepyeni bir vizyon kazandırmayı başarmıştır. Türkiye'nin 78 farklı şehrinde ‌300'ün üzerinde hizmet noktası ile ‌7000'i aşkın temizlik personeline istihdam sağlamıştır. Gündemir Entegre Tesis Yönetimi, pek çok prestijli kurum için kapsamlı hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Eyüp ‌Güntay ve Bedri ‌Güntay öncülüğünde ‌faaliyetlerine başlayan bu iki başarılı firma, 2019 yılında Candemir Holding çatısı altında birleşmiştir. Candemir Holding, tüm alanlardaki faaliyetlerini insana ve çevreye değer veren yönetim anlayışıyla ve güncel sektörel gelişmeleri benimseyen yenilikçi yaklaşımıyla sürdürmektedir. Candemir Holding, günümüzde olduğu gibi gelecekte de faaliyet gösterdiği tüm alanlarda başarılı hizmetler sunmak ve global markalar yaratmak amacıyla çalışmalarına devam edecektir.